Major League

Updated Saturday July 23, 2016 by Boys Baseball of Aurora BBA.

CHAMPION 

MANAGER 

YEAR

RUNNER-UP 

MANAGER 

Panchos Restaurant Nate Powell 2016 Restoration Techs Kevin Ream

Buffalo Wild Wings (15-3)

John Baumann

2015

Panchos Restaurany (7-10-1)

Nate Powell 

Panchos Restaurant (15-5-1) 

Nate Powell 

2014

Montminy Dentistry (11-8-2)

Jaime Magana 

 Teamsters (18-0)

Greg Chrisos 

2013

 Platt Electric (8-10)

John Baumann 

Teamsters (17-1) 

Greg Chrisos 

2012 

Schor Glass (9-9) 

Tony Maierhofer 

 Restoration Techs (17-1)

Kevin Ream 

2011

Kleckner Siding (8-8-2) 

Jaime Magana 

 Jungels Electric (16-2)

 Don Jungels

2010 

Teamsters (14-4) 

Greg Chrisos 

 Kackert Associates (13-5)

 Kevin Ream

2009 

Third Ward Club (15-3) 

 Andrew Thill

 Kleckner Siding (18-0)

Mike Golich 

2008 

Kackert Associates (17-1) 

Kevin Ream 

 Platt Electric (16-4)

 George Perez

2007 

Kackert Associates (18-2) 

Kevin Ream 

 Montminy Dentistry (15-3)

John Wallbaum 

2006 

Lyon Metal (13-4-1) 

Greg Chrisos 

 ABC Roofing (18-0)

Jason King 

2005 

Montminy Dentistry (14-4) 

John Wallbaum 

ABC Roofing (16-2) 

Jason King 

2004 

Montminy Dentistry (14-4) 

John Wallbaum

 Kackert Associates (16-2)

Kevin Ream 

 2003

Third Ward Club (14-4) 

Bob Brouch 

 Montminy Dentistry (15-3)

Tim Barkai 

2002 

Jungels Electric (15-3) 

 Don Jungels

 D&H Excavating (16-2)

 Jose Rivera

2001 

Kackert Assoc. (17-1) 

Kevin Ream 

 D&H Excavating (16-2)

Jose Rivera 

2000 

Montminy Dentistry (14-4) 

Mike Montminy 

Montminy Dentistry (15-3) 

 Mike Montminy

1999 

Third Ward Club (15-3) 

 Bill Copp

 Aurora Metals (7-10-1)

 Steve Berenyi

1998 

Jungels Electric (14-4) 

Don Jungels 

 Feltes Photo (16-2)

Kevin Patrick 

1997 

Platt Electric (11-7) 

Al Talkington 

Montminy Dentistry (15-3)

Mike Horton

1996

Platt Electric (16-2)

Al Talkington

Aurora Police (13-5)

Steve Solarz

1995

Oliver Structures (15-3)

Frank Appello

Oliver Structures (16-2)

Frank Appello

1994

Broadway Restaurant (16-2)

John Perkins

Broadway Restaurant (18-0)

John Perkins

1993

Dales Auto Sales (16-2)

John Chally

Aurora Industries (11-7)

Dave Stumm

1992

Platt Electric (15-3)

Dan Platt

Merchants Bank (16-2)

Keith Christoffel

1991

Aurora Federal (17-0)

Mark Hacker

Dales Auto Sales (17-0)

John Chally

1990

Merchants Bank (13-4)

Keith Christoffel

Aurora Industries (14-4)

Dave Petersohn

1989

Platt Electric (15-3)

Dan Platt

All Steel (13-5)

Ron Urbealis

1988

Merchants Bank (10-8)

Kevin LeBeau

Pilmer Realty (16-2)

Rod Van Fleet 

1987

Fox Valley Platers (10-8)

Mike Spencer

National Brush (11-6)

Denny Baumann 

1986

Fox Valley Platers (13-5)

Mike Spencer

Ingram Insurance (16-2)

Ray Sury

1985

National Brush (17-1)

Dwight King

Aurora Federal (15-2)

Brad Crawford

1984

Ingram Insurance (11-7)

Ray Sury

Aurora Federal (15-3)

John Cofield

1983

Kiwanis Club (12-6)

Jerry Cisneros

Broadway Rstrnt (16-2)

Bruce Kleinfeldt

1982

Anderson Realty (14-4)

Don Jungels

Merchants Bank (14-3)

Chuck Solberg

1981

Schindel's Beef (14-2)

George Kackert

Ingram Insurance (13-5)

Ray Sury

1980

National Brush (14-4)

Paul Veach

All Steel (12-6)

Raul Rivera 

1979

Stephens-Adamson (13-3)

Bill Russ

Barber Greene (14-3)

Bob Moga 

1978

Broadway Restaurant (12-4)

Arnie Fezekas

Barber Greene (17-1)

Bob Moga 

1977

Aurora Metals (15-3)

Jim Lindstrom

Anderson Realty (15-3)

Keith Christoffel

1976

Merchants Bank (14-3)

Chuck Solberg

Pat's Pub (13-5)

Dave Glover

1975

Aurora Metals (14-4)

Jim Lindstrom

Lyon Metal (16-2)

Don Crawford

1974

Pat's Pub (15-3)

Dave Glover

Navarro's (14-4)

Paul Baudouin

1973

Aurora Fire Protection (13-4)

Arnie Verbic

Feltes Gravel (10-5)

Bob Moga

1972

Aurora Metals (12-2)

Ron Jakious

Aurora Police (14-1)

Don Salesky

1971

Feltes Gravel (12-3)

Bob Moga

Arenkill's (9-9)

Dean Frederiksen

1970

Richards Wilcox (7-12)

Frank Rogers

National Brush (15-4)

Perry Rusher

1969

Kiwanis Club (14-5)

Dick Conover

Kiwanis Club (12-5)

Dick Conover

1968

Austin Western (11-6)

Henry Covelli

Kiwanis Club (13-5)

Dick Conover

1967

Richards Wilcox (9-8)

Steve Stanoy

Aurora Metals (13-5)

John Steib

1966

Stephens-Adamson (12-6)

Bob Hansen

Austin Western (16-1)

Roger Hart

1965

Aurora Jaycees (12-4)

John Ulrich

National Brush (13-4)

George Andrews

1964

Pines Engineering (9-9)

Walt Ewing

Richards Wilcox (15-3) 

Steve Stanoy 

1963 

Stephens-Adamson (14-3) 

James Houck